“Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2” autorstwa Neala Shustermana

ByDaniel

“Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2” autorstwa Neala Shustermana

Neal Shusterman to amerykański pisarz, który zdobył popularność dzięki swojej serii “Żniwiarz Śmierci”. Drugi tom tej serii, zatytułowany “Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2”, już od kilku miesięcy króluje na listach bestsellerów. Czy warto po niego sięgnąć? Przekonajmy się!

Powrót do świata Thunderhead: recenzja drugiego tomu serii

Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2” to kontynuacja historii, którą poznaliśmy w pierwszym tomie serii. Akcja dzieje się w przyszłości, w której ludzie osiągnęli niemalże nieśmiertelność dzięki technologii i sztucznej inteligencji o nazwie Thunderhead. Jednakże, aby zachować równowagę w społeczeństwie, powstała grupa ludzi zwana Żniwiarzami Śmierci, którzy mają za zadanie likwidować tych, którzy stają się zagrożeniem dla innych.

W drugim tomie serii poznajemy dalsze losy bohaterów – Rowana i Citry oraz nowego Żniwiarza Śmierci – Grayasona Tollivera. Akcja jest dynamiczna i pełna napięcia, a fabuła zaskakuje czytelnika wieloma zwrotami akcji. Neal Shusterman ponownie udowadnia, że potrafi tworzyć światy, w które łatwo się wciągnąć i z których trudno się oderwać.

Śmiercionośny świat Neala Shustermana: analiza bohaterów w tomie 2

W drugim tomie serii poznajemy nowych bohaterów. Neal Shusterman stworzył bardzo interesujących bohaterów, którzy są pełni sprzeczności. Gray jest pełen gniewu i żądzy zemsty, ale jednocześnie ma dobry charakter i chce pomagać innym. Tolliver zaś jest twardy i bezkompromisowy, ale jednocześnie ma swoje słabości i lęki.

Autor nie boi się pokazywać bohaterów w negatywnym świetle i ukazywać ich błędy oraz wady. Dzięki temu czytelnik może bardziej zżyć się z postaciami i lepiej rozumieć ich motywacje.

Thriller pełen napięcia i akcji: czy warto sięgnąć po Żniwiarza Śmierci?

“Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2” to książka dla fanów thrillerów, którzy lubią dynamiczną akcję i napięcie. Neal Shusterman stworzył świat, który jest zarówno fascynujący, jak i przerażający. Bohaterowie są interesujący i pełni sprzeczności, a fabuła zaskakuje czytelnika wieloma zwrotami akcji.

Jeśli lubisz książki, które trzymają w napięciu do samego końca, to “Thunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2” na pewno przypadnie Ci do gustu. Neal Shusterman udowadnia, że potrafi tworzyć historie, które pozostają w pamięci na długo po przeczytaniu ostatniej strony.

About the author

Daniel administrator